SVARBU! piketas trečiadienį, liepos 9 d., 13:30 val. Europos aikštėje

Vilniaus valdžia svarsto, kaip namų kvartalu paversti dar vieną stadioną

Futbolo fanus ir kitus aktyvius piliečius kviečiame pareikšti savo nuomonę dėl projekto užstatyti Žalgirio klubo stadioną Žolyno g. 27. Klausimas dėl pritarimo  įtrauktas į Vilniaus savivaldybės Tarybos dienotvarkę  2014 m. liepos 9 d., trečiadienį – renkamės 13:30 Europos a. (Konstitucijos pr. 3) esant galimybei pasipuošę futbolo atributika.

stadionasMilijonai futbolo gerbėjų visame pasaulyje šiomis savaitėmis gyvena savo mėgiamo sporto ritmu – jei ne stebėdami futbolo čempionatą tiesiogiai, tai bent per televizorių ekranus. Tokie renginiai sustiprina ir juos stebinčiųjų susidomėjimą šiuo sportu – pasiėmę futbolo kamuolį, žmonės pradeda ieškoti vietos, kur galėtų paskui kamuolį palakstyti.

Deja, visiems žinoma, kad tai ne viename Lietuvos mieste padaryti nėra lengva. Paradoksas, tačiau pusę milijono gyventojų turinčiame Vilniuje futbolo stadionai yra lyg užkeikimas. „Nacionalinis stadionas“, daug kartų pasitikęs ir išlydėjęs statybininkus, jau seniai vadinamas amžiaus statyba, šiuo metu vėl tuščias ir apleistas. „Žalgirio“ stadionas taip pat nežinia kada galės priimti futbolo gerbėjus. Šiomis dienomis išnykimas gresia ir dar vienam futbolo stadionui.

Antakalnyje, Žolyno gatvėje yra Vilniaus „Žalgirio“ klubui priklausantis futbolo stadionas. Stadiono, kuris kartu su futbolo klubu pateko į rankas ne itin geros reputacijos verslininkui, likimas bus sprendžiamas jau šį trečiadienį, liepos 9 d., Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje. Planas tiesiog „genialus“ – vietoj stadiono, tinkamo futbolo klubų rungtynėms, planuojama palikti mažą, taip vadinamos „Junior“ klasės (kurioje tegalėtų žaisti vaikų komandos), o likusiame 2/3 stadiono plote ant valstybinės žemės planuojama statyti gyvenamųjų namų kompleksą.

Savivaldybės atstovai teigia, neva stadionas (kuris jiems tėra tiesiog „žemės sklypas Žolyno g. 27“) yra siaubingai apleistas, „užžėlęs“, todėl būtina toje vietoje statyti namus, tai neva tėra vienintelė išeitis. Jie nutyli faktą, kad ir dabar šiame „siaubingai apleistame“ stadione nuolat vyksta net ir profesionalių futbolo klubų treniruotės. Projektui pritariama savivaldybės komitetuose net po to, kai būtiną gauti suderinimą atšaukė Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Tokiems stadiono užgrobimo planams nepritariantieji mano, kad jei vienas nuomininkas per daugybę metų nesugeba tinkamai tvarkytis su nuomojamu objektu, tokią nuomos sutartį derėtų nutraukti ir rasti tuos, kurie vystytų pilnavertį (o ne vaikišką) stadioną, juolab kad poreikis tam tikrai yra.

 

Todėl kviečiame tuos, kurie neabejingi dar vieno stadiono likimui, atvykti į piketą trečiadienį, liepos 9 d., 13:30 val. Europos aikštėje (Konstitucijos pr. 3, priešais Vilniaus m. savivaldybę), prieš 14 valandą prasidėsiantį Vilniaus miesto tarybos posėdį.

Kviečiame dalyvauti visus – ypač futbolininkus su futbolo atributika. Pasakykime miesto valdžiai, kad stadionas ir turi būti stadionu, o ne gyvenamųjų namų kvartalu su vaikiška futbolo aikštele šalia.

 

Daugiau informacijos: www.antakalnietis.lt

 

This entry was posted in Nekategorizuota. Bookmark the permalink.

One Response to SVARBU! piketas trečiadienį, liepos 9 d., 13:30 val. Europos aikštėje

  1. Pingback: Japonų pasipriešinimas Olimpiniam stadionui – archata

Parašykite komentarą