Sapiegų parkas: įvykių apžvalga, projektai, nuomonės, vizijos

Nuo 2015 metų antakalniečių bendruomenės aktyviausi nariai kartu su savivaldybės atstove, kraštovaizdžio architekte  buvo parengę techninę užduotį – pasiūlymus Sapiegų parko pertvarkymo projektui. Deja, į bendruomenės pasiūlymus planavimo proceso metu atsižvelgta nebuvo. Savivaldybės pateiktame projekte, kurio keli variantai jau  buvo ne kartą pristatomi, bendruomenė ir įvairių sričių specialistai įžvelgė rimtų trūkumų. Gyventojai reiškė protestus, kad techninis projektas yra parengtas ne visam parkui, o tik vienai jo daliai; kad parkas turi būti tvarkomas saugant viską, kas jame yra vertinga, o restauruojami tik išsamiais tyrimais nustatyti atskiri istorinio parko elementai, nemėginant atkurti daugiau, negu tai yra įmanoma ir to, ko patikimai nerodo tyrimų duomenys.

Siūlome jūsų dėmesiui nuolat pildomą aktualią informaciją Sapiegų parko pertvarkymo tema – interneto portaluose skelbtus straipsnius, video medžiagą, dokumentus, TV laidų įrašus.

2019.07.22. Viešųjų erdvių problemą Lietuvoje galima vertinti dviem aspektais. Viena vertus, ši nuolat atsinaujinanti problema ir su ja susijusios diskusijos padeda suvokti, kad viešosios erdvės žmonėms rūpi, kad pakanka aktyvių miestiečių, kurie mato savo miestus kaip politinę erdvę ir neketina jos užleisti jų politiškumą, pilietinį išdidumą bei sąmoningumą ardančioms galios institucijų iniciatyvoms.
15min:  Viešoji erdvė ar visuotinė užmarštis? Kasparas Pocius

2019.07.16. Asociacijos „Antakalniečių bendruomenė“ pirmininkė Edita Kavaliauskienė sako, kad dėl savo veiklos bendruomenėje yra girdėjusi įvairiausių vertinimų. Tik aktyvios bendruomenės ir vilniečių pastangomis neseniai Vilniaus savivaldybė sustabdė „Sapiegų parko“ projektą. E.Kavaliauskienė įsitikinusi – jeigu Lietuvoje bendruomenių interesų būtų paisoma taip, kaip verslininkų, patys nustebtume, kaip išgražėtų mūsų miestai ir miesteliai. Respublika: Bendruomenė – tai ne rėksniai

2019.07.02. 7md: Valstybinis siurrealizmas. Aistė Kisarauskaitė

2019.06.19. Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Kodėl sustabdėme Sapiegų parką?

2019.06.17 „Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė stabdyti Sapiegų parko projektą ir iš naujo galvoti, koks šis parkas Antakalnyje bus ateityje. Projektas, pagal kurį čia būtų barokinis parkas, sulaukė didžiulio visuomenės pasipriešinimo“  15min.lt: Vilniaus savivaldybė stabdo Sapiegų parko atnaujinimo projektą – planuos iš naujo

2019.06.17. Kasparas Pocius. Už miestą, parkus ir vaizduotę
Vilnių užliejus alsiems vasaros karščiams, vienintele priebėga, gelbėtoju nuo kaitros ir nuo dulkių lieka medžiai ir jų pavėsis – tai, ką jau tarsi banalu vadinti žaliaisiais miesto plaučiais. Deja, miestas, ilgai istorijoje ir savųjų piliečių sąmonėje figūravęs kaip žalias miestas, praranda savo veidą. Susidaro įspūdis, kad žaluma, medžiai ir žalieji miesto plotai nusilenkia valdingos dabarties dvasiai ir nebeturi jėgų priešintis jau ne vienus metus vykstančiai želdynų naikinimo kampanijai, tam protą ir vaizduotę atimančiam vajui, apimančiam mūsų miestų valdžios kabinetus ir koridorius.

2019.06.14. Antakalniečiai, išgirdę apie planuojamą iškirsti Sapiegų parką, atsiuntė įsimintinų fotografijų iš šio unikalaus Vilniaus kampelio kasdieninio gyvenimo. Fotografijų paroda SAPIEGŲ PARKAS IR AŠ veiks iki birželio 20d. Sapiegų parke prie seniūnijos, o vėliau persikels į Miesto laboratoriją.

2019.05.28. Kodėl kilo konfliktas dėl Sapiegų parko sutvarkymo? Žinių radijo laidoje dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, Antakalniečių bendruomenės tarybos narys Eduardas Kriščiūnas, Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus, Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, ornitologas Gediminas Petkus. Laidos vedėjas – Aurimas Perednis. Laidos įrašas

2019.05.24. Aplinkos ministras grasina stabdyti finansavimą Sapiegų parkui Vilniuje tvarkyti

2019.05.21. Pasibaisėjo savivaldybės planais Sapiegų parke perint paukščiams: tai barbariškas gamtos niokojimas

2019.05.10. Naujas planas dėl Sapiegų parko vėl įžiebė gyventojų ir savivaldybės kivirčą

2019.05.09  buvo pristatytas Sapiegų parko „atnaujinimo darbų“ pakoreguotas projektas. Projekto užsakovė –Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto autorė – architektė Jurga Silvija Večerskytė – Šimeliūnė (SĮ „Vilniaus planas“). Projektą pristatė Mindaugas Pakalnis (vyriausiasis Vilniaus architektas), Jurga Silvija Večerskytė – Šimeliūnė (SĮ „Vilniaus planas“ Architektūros poskyrio architektė), Modesta Gusarovienė (SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė). Renginį vedė ir į dalį klausimų atsakė Giedrė Čeponytė (Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Želdynų poskyrio vedėja). Vaizdo įrašas

2019.03.19. Sapiegų parko „atnaujinimo darbų“ projekto pristatymas. Pristatymo vaizdo įrašas

2019.06.08. Lietuviškoji benzopjūklų simfonija. Menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“.

2019.05.31 Apie ką tyli lakštingalos. Fotografo Mariaus Čepulio komentaras

2019.05.05 Atkurti, sukurti o gal išsaugoti kultūros paveldo likučius? Kokia bus numatomo atkurti barokinio Sapiegų parko vertė? Jūratės Kuodytės pokalbis su menotyrininke dr. Rūta Vikauskiene.

2019.04.27.   Patiuninguoto baroko scenarijai. Menotyrininkės Skaidros Trilupaitytės komentaras  LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“.

2018.09.14. 15min.lt: Monika Gimbutaitė. Sapiegų parko rekonstrukcija: barokas ar jo imitacija?

2018.09.07. Laisvės TV eteryje startavo debatų laida „Pagonių kiemas“ tiesiogiai iš Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios. Laidos vedėjas žurnalistas Edmundas Jakilaitis.
Pirmosios laidos tema nepalieka abejingų. Miestuose ir miesteliuose buriasi aktyvios bendruomenės ir vis garsiau klausia: Kodėl tvarkant viešas erdves Lietuvoje dažniausiai iškertami visi seni medžiai? Kodėl stengiamasi kuo didesnius plotus išgrįsti plytelėmis? Kodėl dažniausiai miestų valdžia „pamiršta“ pasiklausti visuomenės nuomonės? Kodėl visas viešas erdves dažniausiai projektuoja tie patys žmonės?
Laidos įrašas

2017.12.01 Pradinis Sapiegų parko sutvarkymo projektas

This entry was posted in Nekategorizuota. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą