Oficialus asociacijos „Antakalniečių bendruomenė“ raštas dėl automobilių eismo sustabdymo Vilniaus Sapiegų parke

Dalinamės oficialiu asociacijos „Antakalniečių bendruomenė“ raštu Vilniaus miesto savivaldybei, Kultūros ministerijai ir Seimo kultūros komitetui dėl automobilių eismo sustabdymo Vilniaus Sapiegų parke.

Asociacija „Antakalniečių bendruomenė“

Antakalnio g. 17, Vilnius

Vilniaus m. savivaldybės Merui p. Remigijui Šimašiui

meras@vilnius.lt; remigijus.simasius@vilnius.lt

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministrei Lianai Ruokytei-Jonsson

liana.ruokyte@lrkm.lt

Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto Pirmininkui Ramūnui Karbauskiui

Ramunas.Karbauskis@lrs.lt

DĖL AUTOMOBILIŲ EISMO SUSTABDYMO VILNIAUS SAPIEGŲ PARKE

2017-06-12

Gerbiama Kultūros Ministre,

Gerbiamas Mere,

Gerbiamas Seimo Kultūros Komiteto Pirmininke,

Dėkojame jums už pradėtus ir nuveiktus svarbius darbus Lietuvai ir Vilniui.

Antakalniečių Bendruomenė prašo jūsų skubiai imtis priemonių, kad išsaugoti visuomenei Sapiegų Rezidencijos ir Parko kompleksą Vilniuje (Sapiegų Parką). Apie Sapiegų Parko vertę ir svarbą Lietuvai jau rašėme, žr. Priede 1., tai yra didelis Kultūros paveldo objektas. Trys klausimai:

1. Automobilių eismas Sapiegų Parke.

2. Sapiegų Rezidencijos ir Parko vientisumo atkūrimas

3. Sapiegų Rezidencijos rūmai.

Pagrindinė, opiausia problema šiuo metu yra: 1. Automobilių eismas Sapiegų Parke. Ji yra ir lengviausiai sprendžiama, nes beveik nereikalauja investicijos. Tai – uždavinys mūsų Merui Remigijui. Šiuo metu Parko alėjomis, išskyrus centrinę dalį, vyksta automobilių eismas, įvairiose Parko vietose, prie pastatų parkuojama daugiau kaip 100 automobilių. Tokiu būdu Parke, Kultūros paveldo objekte, kuris yra svarbus kultūriniu , istoriniu, architektūriniu, gamtiniu (čia auga seniausia Vilniaus liepa, 400 m. amžiaus medis) aspektais, keliamas triukšmas, menkinama jo pažintinė ir išliekamoji vertė, nėra saugumo tiek turistams, tiek jį pamėgusiems vilniečiams. Nėra ką kalbėti apie šio objekto patrauklumą turistams ar poilsį, kai parko alėjose zuja automobiliai.

Pagrindinis pastatų Sapiegų Parke nuomininkas: VŠĮ Vilniaus Technologijų ir meno centras (VTMC), pristatydamas visuomenei savo Tech Parko projektą 2014-2015 metais teigė, kad čia bus aukštųjų tecnologijų įmonių ofisai. Automobilių eismo ir parkavimo Tech Parko vizijoje, kurią pristatė šios VŠĮ vadovai, nebuvo, žr. skaidrę iš Tech Parko projekto prezentacijos, priedas 2.

Bendruomenės susitikimuose su VTMC vadovais ir tuometinio Mero A. Zuoko vadovaujamos Vilniaus Savivaldybės administracijos atstovais buvo teigiama, kad automobiliai bus parkuojami prie Antakalnio kapinių ir aplinkinėse gatvėse, o Parke eismo ir parkavimo nebus, vaizdo įrašą žr.:

Deja, pažadų duotų visuomenei VTMC vadovybė nesilaiko. Vaizdas Parke , žr Priedą 3. Daug vaizdų: grupėje Eismas Sapiegų Parke, Facebook tinkle.

Antakalniečių Bendruomenė nuo 2017 metų vasario mėnesio prašo sustabdyti automobilių eismą Sapiegų Parke. Kadangi esminių pokyčių nėra, ir eismas bei parkavimas tęsiasi, šį klausimą keliame į Seimo narių lygmenį, į žiniasklaidą, kad apginti visuomenės interesą, svarstoma galimybė kreiptis į Prokuratūrą.

Kas svarbiau: kultūra, visuomenės interesas ar verslas? Bendruomenės nuomone, verslas turi būti sąžiningas ir derėti prie visuomenės poreikų ir nekenkti kultūros paveldui. Jūs esate mūsų išrinkti politikai ir prašome jūsų užtikrinti tai.

Antakalniečių Bendruomenė siūlo paprastą sprendimą: įrengti eismą ir parkavimą Parke draudžiančius ženklus (KET Ženklai 302, 332) prie vartų į Sapiegų Parką, arba/ ir užrakinamus/elektrine pavara uždaromus vartus. Tech Parko IT įmonės bei Antakalnio seniūnija nedidelius siuntinius nuo Parko vartų gali atsigabenti vežimėliais. Atliekų išvežimo ir teritorijos priežiūros automobiliai gali turėti vartų raktus ar atidarymo pultelius.

Kitiems klausimams: 2.Sapiegų Rezidencijos Rūmų ir Parko vientisumo atkūrimui ir 3.Sapiegų Rezidencijos rūmų panaudojimui reikalinga platesnė diskusija. Tai uždavinys pirmiausia jums miela Kultūros Ministre, ir gerbiamas Kultūros komiteto Pirmininke. Tikimės, kad ją pradėsite, suformuojant darbo grupę, įtraukiant kultūros ir meno atstovus ir rasime sprendimą, kam galėtume panaudoti nuostabius Sapiegų Rūmus. Mūsų nuomone, jie turi būti atviri visuomenei.

Geriausi linkėjimai,

Antakalniečių bendruomenės pirmininkas

Andrius Samaitis

 

This entry was posted in Nekategorizuota. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą