Kviečiame į koncertą Už Sapiegų parko išsaugojimą ir jo ateitį kartu su miestiečiais

Džiazo, poezijos ir tradicinės muzikos performansas – koncertas.
Medžiai negali kalbėti, bet mes už juos galime pasakyti, kad jie nori gyventi.

Birželio 20 dieną, 18 val.,
Sapiegų parke prie Antakalnio seniūnijos, Antakalnio g. 17
KVIEČIAME visus vilniečius į koncertą UŽ SAPIEGŲ PARKO IŠSAUGOJIMĄ!

„Vilniaus savivaldybė jau išdavė leidimus parką „rekonstruoti” – jame planuojama iškirsti iki 200 medžių.
Prisidengiama sumanymu „atkurti” barokinį Sapiegų parką, nors nėra jokių patikimų istorinių duomenų, kaip šis parkas atrodė XVII a.
Gamtininkai teigia, kad tokiais veiksmais bus suniokotas unikalus miesto gamtos kampelis – daugiau nei 11 paukščių rūšių priglaudusi ekosistema, kuri formavosi ilgus dešimtmečius.
Neleiskime kirsti parko, kurio medžių senolių pavėsyje, kartu su vos pradedančiais skraidyti paukščių jaunikliais, auga ir mūsų, vilniečių vaikai!“ – Šis tekstas slėgė mus, gyventojus, iki vakar dienos. Tačiau šiandien Vilniaus miesto valdžia vis dėlto stabdo šį beprotišką projektą ir palieka mums ir mūsų vaikams medžius. Tai jie dovanoja miestui naują gyvenimą. Šiandien plačiai cituojama: „Kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę…“. Sena vėl tapo nauja. Gimtinė keičia savo veidą ir dvasią, tačiau jos simboliai, kuriais neabejotinai yra didelių medžių alėjos ir lapuočių milžinai vidur miesto, menantys istoriją, kuriantys jaukumą ir pasakas vaikams, neturi išnykti. Todėl kviečiame visus dar kartą į koncertą – šventę, kuris vyks birželio 20 d. 18 val. prie Antakalnio seniūnijos, (jei lis – viduje).

DŽIAZO, POEZIJOS IR TRADICINĖS MUZIKOS PERFORMANCE DALYVAUS:
multiinstrumentalistas Skirmantas SASNAUSKAS,
istorikas Donatas JOKŪBAITIS
sutartinių giedotojų grupė ŪTARA
gitaritas Juozas MILAŠIUS
poetas, dainų kūrėjas Domantas RAZAUSKAS.
Bus skaitomos baroko autorių – Motiejaus Sarbievijaus, Jono Radvano, poetų Kazio Bradūno, Juditos Vaičiūnaitės, Ž. Prevero eilės.
Renginį pristatys rašytojas, teisininkas Justinas Žilinskas.

Atlikėjai:
Skirmantas Sasnauskas – trombonininkas, dūdmaišininkas, kompozitorius, vokalistas, pedagogas. Jo raiškos priemonių arsenalas turtingas, kaip ir jo kūrybinis akiratis, aprėpiantis tradicinį džiazą, free, fusion, džiazo ir folkloro bei džiazo ir akademinės muzikos sintezes, avangardinius eksperimentus. Jis ypač išgarsėjo savitu stiliumi, išradingai eksploatuojančiu lietuviškojo folkloro elementus ir tembrus. Lietuvos džiazo scenoje Sasnauskas groja nuo 1986 metų,

Donatas Jokūbaitis – Sapiegų epochos ir Sapiegų dvaro tyrinėtojas, skaitovas.
Juozas Milašius – bekompromisiškiausias Lietuvos džiazmenas, oro virpesių žudikas, solo performansų meistras, triukšmo muzikas (Noise artist), Lietuvos džiazo „enfant terrible“, kai kuriems jo pasirodymai primena egzorcizmo seansus arba pačią švelniausią raudą. Jis tarsi sklando tarp gitariško profesionalumo ir gaivališko chuliganizmo.

Domantas Razauskas – dainuojamosios poezijos žanro atlikėju, nors jo kuriamų dainų stilistikos apibūdinti neįmanoma. Tai muzikinių žanrų gausa nuo reggae, bliuzo, džiazo, folk muzikos iki avangardo. Autoriniai tekstai, vidinė energija ir profesionalus grojimas gitara D. Razauskui leido įsitvirtinti tarp garsiausių dainuojamosios poezijos atlikėjų. D. Razauskas yra parašęs virš 150 dainų.

Sutartinių giedotojų grupė „Ūtara“.

Nuorodos:
https://www.youtube.com/watch?v=ZDPysaAd848
https://www.youtube.com/watch?v=nTOe4C4HboM
https://www.youtube.com/watch?v=X_3xx7-FXB4
https://www.youtube.com/watch?v=522UlJX_NiA

This entry was posted in Nekategorizuota. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą