Ką Antakalnyje veikti lapkričio mėnesį?

Lauke orams šąlant darosi vis sunkiau rasti veiklos tamsiais ir dažniausiai lietingais vakarais. Vis dėlto Antakalnyje veiklos tikrai netrūksta – Antakalnio atviras jaunimo centras lapkričio mėnesį 14 – 29 metų jaunus žmonės kviečia į neįprastas ir nekasdieniškas (ir nemokamas!) veiklas ir pokalbius!

Aš gyvas!

Lapkričio 11 d., pirmadienį, Žalianamyje vyks kūrybinės dirbtuvės kolaboracinio teatro pagrindais „Aš gyvas!”. Kolaboracinis teatras (angl. – devised arba collaborative theatre) ypatingas tuo, kad jame nėra vieno apibrėžto autoriaus: darbas „išrandamas“ kūrybinio proceso metu ir jo turinys priklauso nuo visų trupės narių indėlio. Kurti pradedama nuo pradinio impulso ar temos, kuri įvairiais būdais vystoma.

Kūrybinėse dirbtuvėse „Aš gyvas“ kasdienės aplinkos elementus apdorosime laisvuoju rašymu, improvizacija, judesiu, klausymusi, stebėjimu, tyla ir kt. Galiausiai suauginsime sukurtą medžiagą į mažą pasirodymą vieni kitiems. Ar tai bus vaidinimas, ar ekskursija po kambarį, ar paroda, priklausys nuo mūsų pačių.

Šios kūrybinės dirbtuvės tiks rašantiems, piešiantiems, judantiems, muzikuojantiems, svajojantiems, o aiškių pomėgių neturintys yra ypač laukiami. Derinsime individualų su grupiniu darbu, todėl atsiveskite ir draugus vienišautojus :)

Save kuriame kiekvieną dieną – per visas jusles siurbdami informaciją, ją keisdami, užmiršdami ir dalindamiesi. Kvapai, garsai, vaizdai ir kiti impulsai kutena nervų galūnėles. Kurie iš visų pojūčių labiausiai primena – aš gyvas?

 Pažink savo kūną per šiuolaikinį šokį

Lapkričio 14, 21 ir 28 d., 16 val.,  kviečiame atsipalaiduoti šiuolaikinio šokio pamokoje. Tai šiuolaikinio šokio pamokos, kuriose stengsimės labiau pažinti savo kūną, atrasti savo judėjimą. Mokysimės įvairių šiuolaikinio šokio technikų, bus nemažai improvizacinių-kūrybinių užduočių, kurios mums padės ne tik labiau įsigilinti į save, bet ir geriau pajausti kitus.Pats pamokų formatas yra atviras naujoms idėjoms ir iššūkiams, tai laikas skirtas naujoms patirtims.

 Jokūbo kelias – pasakojimas apie 800 kilometrų pėstute

Lapkričio 15 d., penktadienį, 17 val., Domantas, įveikęs Jokūbo kelią, dalinsis savo patirtimi ir išgyvenimais. Rinksimės Žalianamyje tam, kad pabandytume… Neperžengdami žaliojo namo slenksčio leistis į 800km aprėpiančią kelionę Šv.Jokūbo keliu !

17 val. pas mus lankysis Domantas, šią vasarą pėsčiomis įveikęs visą 800km kelio atkarpą. Jis pasidalins kelionėje patirtais nuotykiais, atradimais, pastebėjimais, išgyvenimais bei kelionėje patirtais sunkumais.

Vėliau – vaidybinio filmo “The Way” peržiūra.
Filme pasakojama nuostabi istorija apie šeimą, draugus ir iššūkius, su kuriais susiduriame nuolatos kintančiame ir sudėtingame pasaulyje. Amerikiečių gydytojas Tomas atvyksta į Prancūziją pasiimti sūnaus palaikų. Jis žuvo piligrimų žygyje per audrą. Užuot grįžęs namo, Tomas nusprendžia tęsti sūnaus kelionę ir netikėtai atranda skirtumą tarp gyvenimo, kurį pasirenkame, ir gyvenimo, kurį iš tiesų reikia gyventi…

Jei klausi – kas gi tas Šv. Jokūbo kelias?
Tai 800 km besitęsiantis piligriminis kelias, kuris prasideda Prancūzijoje ir tęsiasi per visą šiaurinę Ispanijos dalį iki Santiago de Compostela katedros. Tai vienintelis piligrimų kelias, kuris yra įtrauktas į UNESCO kultūros žmonijos paveldą. Ant jokio kito kelio jūs nerasite tiek daug istorijos ir kultūros paminklų, kaip Šv. Jokūbo kelyje. Sakoma, jog šitame kelyje yra užkasta labai daug energetinių „lobių“, per kuriuos praėjęs žmogus juos įsisavina ir įgauna tokių savybių, kurių jam labiausiai trūko.
Joks kitas kelias Europoje nesuvaidino tokios stiprios krikščioniškos reikšmės. Tačiau reikia paminėti, jog vis dažniau į šį kelią leidžiamasi ne dėl religinių tikslų. Šiuolaikinis europietis vis dažniau į kelią leidžiasi tikėdamasis bent trumpam pabėgti nuo intensyvaus gyvenimo ritmo, iš naujo persidėlioti vertybes, tiesiog pabūti su savimi ar išbandyti ištvermę keliaujant pėsčiomis.

Kas yra tarptautiniai moksleivių mainai?

Lapkričio 18 d., pirmadienį, 18 val., moksleiviai galės sužinoti, kas yra ir kaip dalyvauti tarptautiniuose moksleivių mainuose.

„Mainų metai – didelių svajonių, lūkesčių, džiaugsmo, milžiniškos patirties, daug juoko, skanaus maisto, linksmų ir įvairių žmonių pasaulis. Tai pats geriausias sprendimas mano gyvenime. Keliauti – reiškia kurti.“ Ieva, Danija.

Sužinok kokiu būdu Ieva išvyko metams į Daniją ir kaip tai gali padaryti TU. Ateik į YFU (Youth for Understanding) Lietuva info vakarą!

KinoKava su Giedre Beinoriūte

Tradicija jau tapęs KinoKavos vakaras lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 17 val. į svečius kviečiasi režisierę Giedrę Beinoriūtę!

Ši KinoKava – apie lietuvišką kiną. Svečiuose lankysis režisierė Giedrė Beinoriūtė ir du jos filmai.

Pirmasis – „Gyveno senelis ir bobutė“ (2007). Tai dokumentinis-animacinis filmas, kuriame pasakojama tikra režisierės senelių, išgyvenusių tremtį Sibire, istorija. Vizualinis filmo pagrindas – fotografijos, kuriose užfiksuoti senelių gyvenimo įvykiai. Taip pat filme naudojamos kino dokumentikos kronikos bei animacijos intarpai. 2007 metais filmas pripažintas geriausiu lietuvišku dokumentiniu filmu, tais pačiais metais kinematografininkų sąjunga filmui įteikė premiją „Už autentišką santykį su pasauliu“. 2008 metais filmas nominuotas „Sidabrinei gervei 2008“ dokumentinių filmų kategorijoje bei įvertintas ne viename tarptautiniame kino festivalyje.

Antrasis filmas – „Specialistė“ (2012). Šis filmas yra tarptatinio dokumentinio projekto 15 YOUNG BY YOUNG („15 jaunų apie jaunus“) dalis. Jame dalyvavo 15 jaunų režisierių iš buvusių Sovietų Sąjungos respublikų ir kiekvienas jų kūrė po 15 minučių trunkantį dokumentinį filmą, kurio pagrindinis herojus – jaunas žmogus, gimęs kartu su Nepriklausomybės atgavimu. Šio filmo pagrindinė herojė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos garso režisūros studentė neregė Eglė. „Dirbti reikia kiekvieną dieną, kiekvieną dieną, kiekvieną dieną“, – šaukia Eglei skruzdėlė iš garso kolonėlių. Eglė studijuoja garso režisūrą ir įrašinėja garsus S.Kozlovo pasakos radiofonizacijai. Eglė nori būti gera specialistė. Ir neabejotinai bus“, – rašoma filmo aprašyme.

Taigi, Žalianamis ruošiasi dviejų itin įdomių ir dėmesio vertų filmų peržiūrai ! Po jų vyks pasikalbėjimas su režisiere prie arbatos – apie kiną, kūrybą, įkvėpimo paieškas bei filmų siužetus.

Jei smalsu, čia šiek tiek faktų apie pačią režisierę: http://lt.wikipedia.org/wiki/Giedrė_Beinoriūtė

Muzika, teatras, lindy hop ir kūryba!

Tradiciškai Žalianamyje ir toliau vyksta Kūrybos oazė: išlaisvink save, Teatro IMPRO, Lindy Hop ir muzikos JAM‘as.

Kūrybos oazėje kiekvieną penktadienį 17 val. Įvairiausiomis priemonėmis bandome savyje pažadinti kūrybiškumą,

teatro IMPRO, vykstantis kiekvieną penktadienį 18 val., tai ne tik teatras, ne tik žaidimas, bet ir viena geriausių atsipalaidavimo terapijų,

Lindy Hopą šokti ir mokytis šokti kviečiame kiekvieną ketvirtadienį 18 val.,

o Muzikos JAM‘as – tai grupinė muzikinė improvizacija, nereikalaujanti turėti klausą, mokėti groti ar pažinoti natas. Čia tiesiog ateini, imi muzikos instrumentą ar bet ką, kas skleidžia garsus, ir įsilieji į muzikos sūkurį!

Diskusija: gyvenimas tarp neįgaliųjų ir esant neįgaliu

Lapkričio 25 d., pirmadienį, 17 val. 30 min., artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, kviečiame padiskutuoti apie neįgalumą.

Diskusijos iniciatorės kviečia visus užsukti:

„Sveiki!

Aistė ir Ugnė kviečia Jus pabendrauti, pasidalinti savo patirtimi gyvenant tarp neigaliuju ir išgirsti apie mūsų gyvenimą iš pirmų lūpų“.

 

Antakalnio atviras jaunimo centras įsikūręs Antakalnio 84A, dirbame pirmadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais nuo 16 iki 20 val.!

Daugiau informacijos www.facebook.com/Zalianamis

 

This entry was posted in Nekategorizuota, Renginiai and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą