Viešoji infrastruktūra

Čia kaupiame ir dalinamės viešosios erdvės ir infrastruktūros pagerinimo pasiūlymais ir pavyzdžiais. Kur reikia įrengti suolus, vaikų žaidimų aikštelę ar treniruoklius? O gal dar ką nors įdomesnio? Siūlyk! Prisijunk, užpildyk prikabintą formą. Ačiū!

Gatvės suolai ir suoliukai

Kodėl Antakalnyje gatvės suolai tik prie autobusų stotelių? Baiminamasi galimo triukšmo, jei jie stovėtų kitur, galbūt arčiau namų, ar šiukšlių, kurių nėra kam surinkti? Kokios kitos galimos priežastys? Ar tesiog, niekam nekilo mintis ir noras tuos suoliukus įrengti? Jei būtų jūsų valia, kur pastatytumėte suoliuką?

chair_bombing

Ar prisijungtum prie lauko suolų gaminimo talkos?

chair_bombing2

Na, čia jau beveik ekstremalus lauko baldų įrengimo pavyzdys, tačiau tai irgi įmanoma. Ar ateitum į lauko baldų gamybos dirbtuves, kurias surengsime laisvalaikio pramogų parke Antakalnyje UnoParks teritorijoje? O gal žinai, kur gauti nebrangiai medienos? Gal turi kitų pasiūlymų?

suolai

O kaip jums patinka tokia viešoji poilsio zona? Kur ją įrengtum, jei būtų tavo valia?:

supynes_suaugusiems

Ką daryti su „Svirnu“ ir šalia esančiu šaligatviu?

Bandėm surasti apleisto „Svirno“ pastato savininkus, bet nepakankamai nuosekliai. Lygtais, turtą įsigiję „Iki“ tinklą valdanti bendrovė, bet tai reiktų dar patikrinti. Tiesiog apmaudu, kad tokioje vietoje Antakalnio centre, priešais mokyklą stovi prišnerkštas vaiduoklis. Jei dėl paties pastato likimo bendruomenės vaidmuo ir ribotas, tai aplinką šalia jo, galime drąsiai imti ir tvarkyti. Gal ant šaligatvio įrenkime prancūziško lauko žaidimo petanke/boule aikštelę, ten, kaip tik jai vietos užtenka? Ką manote? Tereikia trijų storesnių medžio gabalų ir šiek tiek smėlio/žvyro.

2013-10-17 12.52.53

Petankė:

petanke

Anoniminis sūpynių fondas

2013 metais netikėtai Vilniaus viešose erdvėse atsirado partizaniškai įrengtos sūpynės. Geros nuotaikos skleidėjai ne tik džiaugtis sūpynėmis, bet ir paremti jų įrengimą, tuo pačiu įrodydami, kad geriems darbams nereikia daug pinigų. Daugiau informacijos apie sūpynių fondą yra čia. Kur galime pakabinti tokias sūpynes Antakalnyje?

supynes

Parkelis tarp Tverečiaus ir Širvio gatvių

Yra toks parkelis dauboje, kurį nuo Antakalnio g. skiria aptverta parkavimo aikštelė. Parkelyje yra nauja vaikų žaidimų aikštelė ir, atrodo, kad sąmoningai, kažkada pasodinti spygliuočiai ir lapuočiai. Bet bendras vaizdas labai liūdnas, nes pro parkelį vežamos prekės į Antakalnio turgelį. Ką su juo daryti? Kokių minčių ir pasiūlymų turite?

20141101_121058

 

Ispanai, gavę šiek tiek valdiškų pinigų sutvarkė iš karto 32 apleistas viešas erdves Saragosoje, pritaikydami skirtingus sprendimus ir panaudodami savanorius ir viešųjų darbų darbininkus. Ką manote? Ar tai įmanoma Antakalnyje?:

estoesnosolar

Antakalnio turgelio prieigos

Niekaip nesuprantu, kodėl lauke, palei parkavimo aikštelės tvorą neįrengus prekybos stalų, kaip tie, kurie stovi prie Šilo g. Maximos. Vilniečiai ir, dažniausiai, pagyvenę, ateina čia parduoti savų daržovių, vaisių, gėlių ar grybų, tai kodėl neįrengus jiems stalų ir, gal net lengvos pastogės nuo lietaus, išilgai tos pačios sienos. Ką manote? Ką jūs pasiūlytumėte?

20141101_121511

Dviračių infrastruktūros plėtra

Akivaizdu, kad Antakalnyje dar reikia plėsti dviračiams draugišką infrastruktūrą – įrengti ir pažymėti dviračių takus, įrengti dviračių stovus ir pan. Vis dar tebelaužomos ietys dėl Vileišio gatvės paskirties ir pralaidumo nes sunku suderinti pro Antakalnį norinčių kuo greičiau pravažiuoti ir gatvės gyventojų interesus. 2013 m. buvo eksperimentuojama atiduodant gatvės dalį dviratininkams šiltojo sezono metu. Kokių turite pasiūlymų ir idėjų dėl dviračių infrastruktūros plėtros? Kur statyti dviračių stovus?

dviraciu_takas

Trūksta dviračių stovų? Tai pastatykime juos.

Alternatyvios vaikų žaidimo aikštelės

Kartais kaimynų bendruomeniškumas susiveda į dar vienos tipinės vaikų žaidimų aikštelės „išmušimą“ iš seniūnijos/savivaldybės biudžeto. O ką, jeigu mes patys pastatytume alternatyvią žaidimų aikštelę? Ar turi minčių, pasiūlymų, kaip tai padaryti, ar turi įgudžių reikalingų darbui atlikti, ar gali padovanoti medžiagas statybai ir įrengimui?

playground

Nebrangūs aplinką keičiantys sprendimai

Kai pradedame kalbėti apie viešąją infrastruktūrą pirma kylanti mintis – kiek daug lėšų reikia bet kokiems pokyčiams. Tačiau yra daug efektyvių sprendimų, galinčių pradžiuginti ar atlikti naudingą funkciją, kuriems nereikia daug pinigų. Gal turi idėjų, noro ir laiko prisijungti prie inciatyvų ir kažką naudingo sukurti, pastatyti, sukonstruoti, nudažyti?

saules_laikrodis

 

Plaustas per Nerį Valakupiuose

Argi ne smagu? Tai irgi privati iniciatyva:

plaustas

Pabaigai, pažiūrėkite, kaip pasikeitė viešoji erdvė, dalį gatvės atidavus pėstiesiems JAV:

pokyciai

Gal turi minčių, pasiūlymų, kaip suaktyvinti žaliąsias zonas prie Neries Antakalnyje? Parašyk mums: taryba@antakalnietis.lt

Informacija nuolat atnaujinama ir papildoma. 2014 m. lapkritis

Parašykite komentarą