Socialinės iniciatyvos

Čia norime kaupti ir dalintis idėjomis dėl laikinų veiklų – švenčių, susitikimų, renginių ir pan., kuriuos galime ir norime surengti Antakalnyje. Prisijunk, užpildyk prikabintą formą. Ačiū!

Laikinas bendruomenės centras

Nors vienas bendruomenės centras jau veikia Antakalnio 17, bet tikrai jų gali būti daugiau ir įvairių. Čia įdomus laikino bendruomenės centro projektas vykdomas Kaune – Šančių kioskas – http://sanciukioskas.lt/ Bendruomenė nusipirko nebenaudojamą kioską ir jį pavertė bendruomeninės veiklos tašku. Ką panašaus galime surasti Antakalnyje?

Panašus projektas buvo įgyvendintas Karoliniškėse, taktiniai urbanistai įkūrė K-Lab (Karoliniškių architektūros laboratoriją). K-Lab tai laikina atvira eksperimentinė komunikacijos erdvė tipiniame Karoliniškių daugiabutyje, kurioje vyko parodos, diskusijos, susitikimai, dirbtuvės, suneštinės vaišės ir kt.:

foto: N.Tukaj

foto: N.Tukaj

Gal kažkuri dėvėtų drabužių parduotuvė, kurių Antakalnyje daugiau nei kituose rajonuose, pavirstų benruomenės centru? Ką manote?

Edukacinė veikla Antakalniečių sode

Kol kas Antakalniečių sodas veikia tik kaip bendruomenins daržas, kuriame savanoriai talkininkai augina daržoves savo reikmėms. Norėtųsi papildyti daržo funkcijas, pridėti edukacinę ir kitą veiklą. Čia pavyzdys: „Edukacinė erdvė – dar gana naujas žodis. Kokia ji turėtų būti? Apie tai Almanto Kulbio straipsnis „Švietimo naujienų“ priede „Mokyklos aplinka“ (2-4 p.). O ir visas priedas apie mūsų pusmečio veiklą rengiant projektą „Žaliosios edukacinės erdvės mokyklų aplinkoje“ ir edukacinių erdvių apžiūrą-konkursą. Mokyklos aplinka turėtų būti ne tik tvarkinga, bet ir ugdanti, pažindinanti, auklėjanti, kurianti naujas vertybes. Plikos vejos šiais laikais jau nebėra siekiamybė! Tebūnie pievos sala su boružėmis: http://www.sac.smm.lt/images/image/leidiniu_archyvas/09_Mokyklos%20aplinka-04.pdf“ Ar prisijungtum prie šios iniciatyvos?

Laisvalaikio užsiėmimai ir dirbtuvės vaikams ir suaugusiems

Pažiūrėkite, kiek daug įdomių dirbtuvių ir mokymų vyksta Pilaitės bendruomenės centre BeePart: http://beepart.lt/veiklos/. Ar yra norinčių panašią veiklą organizuoti Antakalnyje?
dirbtuves

Ekskursijos siekiant atrasti mažiau žinomą Antakalnį

Nuo pat savo veiklos pradžios Laisvas universitetas (www.luni.lt) rengia neįprastas ekskursijas po skirtingas Vilniaus vietas, siekiant atskleisti mažiau žinomą ir matomą kontekstą. 2013 metais buvo surengtos ir keturios ekskursijos po Antakalnį.

1391984_530984473643280_609435365_n

Blusturgis

Visi mes turime perdaug daiktų. Yra įvairių blusturgio/garage sale – dėvėtų drabužių ir daiktų pardavimo formų. Mums labai patiko suomiškas variantas – kartą per mėnesį visą vasarą skelbiama Cleaning Day, jos metu visi gyventojai turi teisę išnešti laukan ir į viešas vietas daiktus, kuriais nori „atsikratyti“. Taisyklės tik kelios – kad žalios vejos nenukentėtų, kad tarp pardavėjų nebūtų profesionalių sendaikčių prekeivių ir savo pardavimo tašką turi įvesti į Cleaning Day žemėlapį online, o iš užsiregistravusių dalyvių neimamas joks mokestis. Daugiau informacijos apie Suomijos iniciatyvą: http://siivouspaiva.com/en_EN/info.php . Ką manai, ar sutiktum organizuoti masinį blusturgį Antakalnyje?

cleaning day

Restoranų diena

Restoranų dieną tavo namai, kiemas, ar šiaip, bet kokia kita vieta pavirsta laikinu restoranu, tu pats nustatai sąlygas, paskelbi meniu viešai ir lauki svečių. Kasmet visame pasaulyje Restoranų diena vyksta lapkričio 15 dieną, bet ją galima organizuoti ir kitu metu, jei tik yra noras ir būrys bendraminčių. Daugiau informacijos apie Restoranų dieną ir pasaulinis žemėlapis yra čia: http://www.restaurantday.org/. Ar norėtum surengti Restoranų dieną Antakalnyje, arba atidaryti kavinę vienam vakarui savo namuose? Ką pasiūlytum svečiams? Gal dar spėsi prisijungti prie šios iniciatyvos 2014 lapkričio 15 d.?

restaurantday

Gatvės blogas (diskusijų vieta)

Ne visi gyventojai nori išreikšti savo nuomonę naudojantis internetu, ne visuomet internetiniai įrankiai yra žinomi ir tinkami, todėl atsiranda poreikis alternatyvioms skelbimų ir diskusijų lentoms viešose vietose. Kartais tai gali tapti greita ir nebrangia priemone sužinoti rūpimus klausimus ir gyventojų nuomonę bei padėti gyventojams pasijusti dalyvaujančiais procese. Svarbu, kad diskusija būtų globojama, moderuojama ir sekama, o gauti pasiūlymai užfiksuoti, apibendrinti ir paskelbti. Vienas įdomus tokios diskusijos pavyzdys yra Laimikis.lt komandos įrengtas Lukiškių aikštės blog’as, kuriame buvo užsukta diskusija apie aikštės paskirtį ir ateitį. Kur tokią diskusijų lentą galime įrengti? Ką joje parašytumėte, ar turėtumet laiko ją „globoti“? Kokių dar pasiūlymų ir minčių turi šiuo klausimu?

gatves_blogas

Foto: laimikis.lt

Bendradarbystės centro įrengimas

Bendradarbystė arba coworking (angl.) yra sparčiai populiarėjantis pasaulyje išteklių taupymo ir socializacijos būdas, kai atviro išplanavimo patalpose dirba savarankiški skirtingų sričių specialistai, pradedantys verslininkai, menininkai ir socialiniai aktyvistai. Tai ne tik alternatyva darbui namuose ar kavinėje, bet ir galimybė praplėsti savo pažinčių ratą, surasti verslo partnerius, gauti patarimų ir konsultacijų ir pan. Pirmas coworkingo centras Lietuvoje – Hub Vilnius įsikūrė 2010 m. Šiaurės miestelyje. Centro nariai savo mokesčiu padengia einamąsias ir nuomos išlaidas. Ar norėtumėte panašų centrą įkurti Antakalnyje aba prisijungti prie benruomenės ir nuomotis darbo vietą? Gal žinote nebrangias patalpas tinkančias tokiai veiklai? Reiktų apie 100 kv.m. ploto.

coworking

Tekstas nuolat atnaujinamas ir papildomas. 2014 m. lapkritis

 

Parašykite komentarą