Atviras Antakalniečių bendruomenės tarybos posėdis rugsėjo 8 d.

Artimiausiame Antakalniečių bendruomenės Tarybos posėdyje (rugsėjo 8 d., 18:00 val. Antakalnio seniūnijoje)  vienas iš svarstomų klausimų bus Antakalnio viešųjų erdvių aptarimas, kurioms  kartu su VGTU galėtume paskelbti idėjų  ir eskizų konkursus studentams.

Norėtųsi įtraukti į diskusiją kuo daugiau antakalniečių, todėl kviečiame dalyvauti tiesiogiai ar teikti pasiūlymus el.paštu: taryba@antakalnietis.lt

Akivaizdu, kad tarp svarbiausių erdvių galėtų būti:

  • Neries pakrantė, kaip visuma (nuo Valakampių iki Antakalnio tilto / Vilnelės ir toliau), ir atskiros pakrantės dalys (pvz. Pelkė,  judraus sporto zona/ Antakalnio paplūdimys,  ramybės / meditacijų zona)
  • Antakalnio  centras: (pvz. kultūros ir menų centras (galbūt naujuose Sapiegų rūmuose ar kitoje vietoje)

Taip pat,  šiame ar kitame posėdyje, reiktų aptarti klausimą ir idėjas, kaip išvengti tranzitinio transporto per Antakalnį:

  • Antakalnio apvažiavimas/transporto srautai Antakalnyje;
  • Taip pat viešasis transportas Antakalnyje ir dviračių takai.

Būtų gerai, jei , pvz. į šį reikalą įsitrauktų ne tik VGTU, bet ir žinomi Antakalnio menininkai, pvz. Gitenis Umbrasas, Sigitas Mickevičius, Leonardas Gutauskas ir kiti, jų ne vienas čia gimė ir gyvena ir jau daro projektus, kaip Knygų keitykla ir pan.

Sugalvoję kaip turėtų atrodyti viena ar kita erdvė, pvz . Neries pakrantės erdvės, galėtume jas plėtoti projektiniu pagrindu, pritraukiant VBT, savivaldybės lėšas, verslą,  rėmėjus, įtraukiant mokyklas ir gyventojus (pvz. prie Darom talkas ar šiaip talkas) ir taip kurtume ir jaukų rajoną ir stiprintume bendruomenę.

Andrius Samaitis

Antakalniečių bendruomenės pirmininkas

This entry was posted in Nekategorizuota. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą