Apie mus

Asociacija „Antakalniečių bendruomenė“ įsteigta 2005 metais. Pagrindinė dingstis bendruomenei susiburti ir pagrindiniai jos veiklos tikslai:

  • skatinti pilietinės ir bendruomeniškos visuomenės kūrimąsi ir ugdymą;
  • siekti savivaldos plėtojimo;
  • prisidėti prie Antakalnio seniūnijos gyventojų ūkinių, socialinių ir dvasinių poreikių tenkinimo;
  • stebėti, jog nebūtų bloginama gyvenamoji aplinka.

Reali, įvairiapusė bendruomenės veikla atsinaujino 2009 metais, į bendruomenės tarybą įsijungus naujiems, ryžtingiems ir darbštiems Antakalnio gyventojams. Kiekvienas jų turėjo savo vizijas, kurias tikėjosi įgyvendinti bendruomeninėje veikloje. Vieni tarybos nariai mato realią grėsmę, siekiant panerio žaliosios juostos išpardavimo ir užstatymo naujais pastatais, nederančias su žaliojo Antakalnio istoriniu palikimu, bloginančiais gyventojų gyvenimo bei poilsio sąlygas.

Kiti – mato prasmę per kultūrinių, istorinių, sporto renginių organizavimą ugdyti ir kurti bendruomeniškumo pagrindus viename iš didžiausių ir gražiausių sostinės mikrorajonų. Juk ne paslaptis, kad nedaugelis iš mūsų pažįsta, bendrauja ir, bėdai ištikus, padeda šalia gyvenantiems kaimynams.

Antakalnis ypatingas tuo, kad yra vienas seniausių ir žaliausių miesto rajonų, kuriame gyveno ir gyvena daug žinomų kultūros ir meno veikėjų – dailininkų, rašytojų, poetų, kompozitorių ir dainininkų, kurie savo kūrybiniu palikimu padeda mums, Antakalnio gyventojams, puoselėti mūsų šalies vertybes, ugdyti tautiškumo idėjas.

Nuo 2010 „Antakalniečių bendruomenė“ yra Vilniaus bendruomenių asociacijos narė, o drauge – ir visos Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos narė.

Plačiąja prasme bendruomenės tikslas – visokeriopai stiprinti savivaldą, kad jokios partijos negalėtų pasinaudoti mumis, siekti sau naudos, kalbėti mūsų vardu.

Bendruomenė nėra ūkinės, politinės ar partinės naudos siekianti organizacija. Ją sudaro savanoriai, kurie dirba be atlygio, niekam, išskyrus bendruomenę, nėra įsipareigoję ir atskaitingi yra tik asociacijos nariams. Taigi, bendruomenė – vieta, kurioje kiekvienas antakalnietis gali realiai prisidėti idėjomis, siūlymais ir kitais būdais prie visų mūsų aplinkos gražinimo, puoselėjimo.

Čia gyvename mes! Antakalnis turi būti gražus, jaukus, švarus ir mielas, kuriame gyventi būtų gera ir patogu kiekvienam iš mūsų. Atsikratykime abejingumo, tingulio ir darbuokimės visi drauge. Kviečiame bendram darbui – kas, jeigu ne aš, ne Tu ar kaimynas, visa tai padarys?! Idėjos Antakalniui – siūlyk arba prisijunk www.antakalnietis.lt/siulyk-ir-igyvendink-idejas-antakalniui/

Bendruomenės paskyra Facebook: https://www.facebook.com/antakalnieciu.bendruomene ir diskusijų grupė: www.facebook.com/groups/92245527506/

Antakalniečių bendruomenės el. paštas: antakalnietis@googlegroups.com

Antakalniečių sodo paskyra Facebook . Jei nori prisijungti prie Antakalniečių sodo priežiūros, tai sek mūsų naujienas arba  parašyk Mindaugui: mindaugas.danys@gmail.com

O čia nuoroda į nebeatnaujinamą Antakalnio tinklapį: www.antakalnis.lt